7 Şubat 2008 Perşembe

NASIL GEÇTİ HABERSİZ 15 YIL
SİYASET MEYDANI 15 YAŞINDA


15 yaşını dolduran siyaset meydanı her kesimden ve her fikirden vatandaşları konuk eden bir program. Ve yıllar geçse bile o eskimedi. Siyaset Meydanı reklam yapmak için söylemiyorum; ancak bizi yansıtan bir program bu tartışılmaz. Siyaset Meydanı onur ödülü vermeyi kararlaştırmış ve buna layık olarak babası Çanakkale Savaşı'nda şehit düşen Fatma Nine'yi görmüş.
O bir anadolu Kadını, onurlu bir Anadolu Kadını. Siyaset Meydanı'nın ona onur ödülü verip vermemesi esasında bu gerçeği değiştirmez. Babası şehit olduğu için kendisine bağlanması teklif edilen şehit maaşını kabul etmemiş. Bunu şu şekilde ifade ediyor Fatma nine:

"Babam vatanı için şehit düştü, ben kan parasını kabul etmem" Bu Anadolu Kadını'nın namus ve gurur abidesi olduğunu gösteriyor.
O da bir Türk kadını o da başörtülü, bu da benim dikkatimi çeken başka bir husus. Meseleyi başı açık veya örtülü olanlara çekmek istemiyorum; fakat benim sinderemediğim başıörtülü olanlara dil uzatılması. başörtüsünün şekli tartışılıyor, işte size örnek başka örnek göstermeye yanıltmaya ne gerek var?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder